fbpx
Бесплатна достава на нарачки за Скопје над 1600 денари (Центар, Карпош, Аеродром, К. Вода) и бесплатна достава на нарачки над 4300 денари низ Македонија.
najdobri viski vo svetot VinoMarket

Како што времето се лади и листовите се менуваат, нема подобро време да се отвори едно од најдобрите вискии наоколу. Не е лесна задача да се одбере вистинското виски за да се загреат градите во студениот есенски ден.

MONKEY SHOULDER

MONKEY-SHOULDER VinoMarket

Одличен измешан слад треба да биде повеќе од збирот на неговите делови. Monkey Sholder Првично беше мешавина од единечни слад Glenfiddich, Balvenie и Kinivie; сега има уште неколку во мешавината. Солидно се совпаѓа со коцки мраз и газиран пијалок, и е еден од најдобрите  скоч и лимета што некогаш сме ги имале.

 

HIGHLAND PARK

HIGHLAND-PARK VinoMarket

Ова виски со еден слад од регионот Оркни во Шкотска е најсеверната дестилерија во земјата. Вискито таму е тресетено, но не агресивно, со тешко влијание на шери буре. Оваа верзија со јачина на буре, сега во третата серија, е филтрирана без ладење; може да се пофали со природна боја; и е полн со нијансирани вкусови на ванила, лесен чад и мед. Додадете капка вода или две ако сакате да ја изладите.

 

REDBREAST 12Y

REDBREAST-12Y VinoMarket

Кога ќе влезете во бар и ќе го забележите 12-годишниот Redbreast , нарачајте го веднаш. Направено од каша од слад и немал јачмен, ова традиционално тенџере се уште виски е топло, со зачинет удар што нема да го заборавите наскоро.

 

THE FAMOUS GROUSE

THE-FAMOUS-GROUSE VinoMarket

Познатото виски The Famous Grouse  е познат уште од 1842 година, кога од неговиот творец било побарано да обезбеди виски за кралска вечера на која присуствувала и кралицата Викторија. Денес, кралската мешавина стана најпродаваното виски во Шкотска поради неговото историско наследство, неговиот заштитен знак за вкус на слад и неговата разумна цена (околу 25 долари по шише).

 

JAMESON 18 YEARS

JAMESON-18-YEARS VinoMarket

Во Jameson 18 Y  се мешаат три вискии, кои се стареат во дабови буриња, а потоа се мешаат за завршен период од шест месеци во буриња со бурбон. Резултатот? Интригантна и пријатна мешавина од ванила, бадем и кафе, мешајќи се со нијанса на дрво.

 

JACK DANIELS

JACK-DANIELS VinoMarket

Jack Daniel’s Tennessee Whisky е најпродаваното виски во светот, со секое шише дестилирана и флаширана во дестилеријата Џек Даниел во Линчбург, Тенеси, најстарата регистрирана дестилерија во Америка, основана во 1866 година.

 

JIM BEAM

JIM-BEAM VinoMarket

Основана во 1795 година и пренесена низ едно семејство во последните седум генерации, Џим Бим е најпродаваниот бурбон во светот. Од Токио до Лондон до Луисвил, Џим Бим го поставува реперот за тоа каков треба да биде бурбонот, стар двапати подолго отколку што се бара со закон за вкус кој не е како кој било друг. Дестилирана со пченка, слад јачмен, време, гордост и страст, има причина зошто Џим Бим Бурбон е на речиси секоја полица за барови.

 

MACALLAN 12 YEARS

MACALLAN-12-YEARS VinoMarket

Macallan 12-годишното двојно буре не само што е сложено и богато со вкус, туку има и пристапна цена.

Macallan е бренд од висорамнините региони на Шкотска и има освоено различни награди низ својата долга историја од околу 200 години.

Ова виски особено е создадено од 100% слад јачмен и старее 12 години, давајќи му препознатлив овошен вкус и сладок мирис.

 

THE GLENLIVET 12

THE-GLENLIVET-12 VinoMarket

Glenlivet исто така има 200-годишна историја што го поткрепува високо бараното виски.

Особено, Glenlivet 12 Y е главен производ во многу барови и е пијалок за многумина. Тие го дестилираат неговото виски користејќи 100 проценти слад јачмен во комбинација со изворска вода богата со минерали од познатиот бунар на дестилеријата.

 

WOODFORD RESERVE

WOODFORD-RESERVE VinoMarket

Oва е официјалниот бурбон на Кентаки Дерби, така што можеме да ја потврдиме вашата претпоставка. Секое шише од класичниот бурбон од Кентаки носи повеќе од 200 белешки за дегустација од „храбро жито и дрво, до слатки ароми, зачини и овошје и цветни“.

 

Вино Маркет Вашиот избор за онлајн купување на виски!

Доколку сте во потрага по најквалитетни виски брендови и сакате да уживате во вашиот   дом,  ние ги нудиме најбрзите и најлесни начини за купување на виски на интернет во Македонија.

Зошто Вино Маркет?

  1. Богат избор: Во нашата онлајн продавница ќе најдете широк асортиман на виски од најпопуларните светски брендови, како и ретки и колекционерски изданија за вистинските љубители на виски.
  2. Брза достава: Нашата екипа за достава работи ефикасно и брзо, обезбедувајќи ви го вашето виски до вашиот праг во најкраток можен рок.
  3. Квалитет и автентичност: Во Вино Маркет гарантираме за автентичноста на секој производ, што значи дека секогаш ќе добиете виски од највисок квалитет.
  4. Пристапност: Нашиот веб-сајт е корисен и пристапен, со детални информации за секој производ и прегледни цени.

На здравје!

 

Напишете коментар

Кошничка

Најави се

Создади сметка
Назад на врвот