JAMESON 18YEARS WHISKEY 0.7L

5790 ден

На залиха

JAMESON 18YEARS WHISKEY 0.7L

Џејмсон 18 години е направен за да ја направи секоја пригода незаборавна. Ова е виски старо 18 години е уникатна мешавина од три препознатливи дестилати созреани во најфиниот даб речиси две децении и добиваат последен период на созревање од најмалку 6 месеци во свежо американско дабово буре. , додавајќи уникатна сложеност и елеганција.

Забелешки од Дегустација:

Нос: препечен шеќер, жешки вкрстени лепчиња со солено путер, нотка на лиснат коријандер му даваат растителен печат, кора од портокал.

Непце: захаросано овошје, исечени билки, слад од орев и суво грозје натопено со рум. Долготрајни зачини од тофи и даб.

Финиш: саќе, лушпи од цитрус, ѓумбир, облак од свежи цветови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JAMESON 18YEARS WHISKEY 0.7L”