VENEC MERLOT SINGLE BLOCK 0.75L

540 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

На залиха

VENEC MERLOT SINGLE BLOCK 0.75L

Суво вино добиено од сортата Мерло од сопствени насади на винаријата во месноста викана Зад Градиште (Дуброво). Се одликува со изразена темно црвена со виолетови нијанси и ароми на божур, ситно зрнесто црвено и црно овошје и зрна кафе. Елегантно вино со полно тело, припитомени танини и долг послевкус со зачински тонови.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC MERLOT SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории ,