VENEC SINGLE BLOCK SHIRAZ 0.75L

540 ден

  • Нето: 750 мл.

На залиха

VENEC SINGLE BLOCK SHIRAZ 0.75L

Суво црвено вино добиено од сортата Шираз од сопствени насади на винаријата во месноста викана Аѓупка. Се одликува со интензивно темно црвена боја и ароми на темјанушки, капини и ситнозрнесто црвено овошје. Елегантно вино со полно тело, кадифени и раскошни танини и долг послевкус со зачински тонови на сладунец и каранфилче.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC SINGLE BLOCK SHIRAZ 0.75L”
Категории ,