4500 ден

MACALLAN 12y WHISKY 0.7L

На залиха

MACALLAN 12y WHISKY TRIPLE CASK MATURED 0.7L

Macallan 12 YO triple cask е сингл малт виски од најпремиум класа во светски рамки.

Доказ на најголемото значење  на правење виски кој плени со својата ароматична сложеност.

Како што и сугерира името, посебноста на овој извонреден Мацаллан виски е во комбинацијата – блендот од три вида на буриња.

Првите две од американски и европски даб во кој претходно лежело шери, а третото од бурбон буре од американски даб.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MACALLAN 12y WHISKY 0.7L”