THE GLENLIVET 12y WHISKY GLASS PACK 0.7L

2750 ден

На залиха

THE GLENLIVET 12y WHISKY GLASS PACK 0.7L

Пакет Виски Гленливет 12год. Сингл Малт со 2 оргинални уникатни чаши за виски Гленливет.
Идеално за подарок.

Шкотското виски Glenlivet старо 12 години го претставува препознатливиот стил на дестилеријата Glenlivet. Овој иконски Single Malt е созреан во европски и американски дабови буриња. Процесот на созревање на двојниот даб дава ноти на ванила и му дава на Glenlivet 12  неговата препознатлива мазност. Овошен и исклучително добро избалансиран 12-годишнен Glenlivet има нежен, но сложен карактер.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE GLENLIVET 12y WHISKY GLASS PACK 0.7L”