POPOV WINERY CARMENERE RESERVE 0.75L

1070 ден

На залиха

КАРМЕНЕР Резерва 

Регион: Тиквешки, Повардарје, Македонија

Сорта: 100% Карменер

Алкохол: 14%

КАРАКТЕРИСТИКИ

Боја: рубин црвена

Арома: истакната арома на зрели црвени овошки, цреша и зелена бабура надополнета со зачински ароми на зелен бибер, какао и кафе

Вкус: богат вкус со префинети меки танини, средно тело и пријатен послевкус

Зреење: 18 месеци во 225 литарски буриња (барик) од американски и француски даб и 6 месеци во шише.

Сервирање: на 16-18C со печено прасечко, печено темно месо од мисирка, телешка кременадла, манџа со јунешко или јагнешко месо, козјо бело сирење.

Сорта на Грозје

Карменер

Вино Брендови
Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOV WINERY CARMENERE RESERVE 0.75L”