fbpx
Бесплатна достава на нарачки за Скопје над 1600 денари (Центар, Карпош, Аеродром, К. Вода) и бесплатна достава на нарачки над 4300 денари низ Македонија.
Proslavete ja nedelata na Negroni

Некои коктели навистина заслужуваат цела недела во нивна чест. Но, Negroni не е каков било коктел, затоа ги подигнуваме нашите чаши за Недела на Негрони која се одржува од 18 до 24 ти септември 2023 година што започнува денес со настани низ целата земја.

За да направите Негрони потребни ви се неколку состојки

Campari, еден од најпопуларните аперитиви во Италија, познат по својата светло-црвена боја и горчливиот вкус.

Одберете Bickens Gin  , елегантна и префинета  интепретација на премиум лондонски сув џин , единствен по својот вкус благодарение на егзотичната мешавина од 10 – те ботанички производи.

 

Cinzano Rosso е идеален партнер за познатиот коктел Негрони. Црвен вермут кој е богат и ароматичен со билки и зачини создавајќи специфичен и избалансиран вкус.

 

Потребни пијалоци кои се достапни во нашата online продавница за да го направите Negroni:

Campari 1L:                               Bickens Gin 1L:               Cinzano Rosso 1L:

                       

Подготовка

Додадете  џин, слаткиот вермут и Кампари во чаша за мешање исполнета со мраз  промешајте додека не се излади, околу 30 секунди. Потоа процедете го коктелот преку цедалка  во чаша со исполнета со многу мраз и додадете кора од портокал и неколку парчиња портокал и уживајте во овој прекрасен коктел.

Напишете коментар

Кошничка

Најави се

Создади сметка
Назад на врвот