fbpx
Бесплатна достава на нарачки за Скопје над 1600 денари (Центар, Карпош, Аеродром, К. Вода) и бесплатна достава на нарачки над 4300 денари низ Македонија.
Portofino gin vinomarket

Вгнезден покрај прекрасната италијанска ривиера се наоѓа скриениот скапоцен камен на Медитеранот – Портофино. Познат по своето живописно пристаниште, куќите во пастелни бои и безвременскиот шарм, Портофино го отелотворува луксузот и елеганцијата. Токму од овој волшебен крајбрежен град Portofino Dry Gin ја црпи својата инспирација, доловувајќи ја суштината на неговата околина во секоја голтка.

Изработен со прецизно внимание на деталите и страст за квалитет, Portofino Dry Gin е доказ за уметноста на италијанската дестилација. Заситено со симфонија на ботанички производи внимателно избрани за да го поттикнат духот на Медитеранот, секое шише раскажува приказна за традиција, префинетост и софистицираност.

Ботаничка хармонија

Во срцето на Portofino Dry Gin лежи хармоничен спој на бобинки од смрека, што му дава класична, но енергична основа на духот. Надополнување на оваа основа се ботаничките производи добиени од бујните пејзажи на Лигурија, вклучувајќи миризлив рузмарин, цитрусна кора од лимон и суптилната сладост на италијанскиот босилек. Секој елемент беспрекорно се испреплетува, создавајќи сетилно патување кое со секоја голтка ве носи до бреговите на Портофино обземени од сонцето.

Portofino Dry Gin се одликува со најделикатната екстракција на вкусови и ароми со помош на античка и модерна опрема. Еден стар италијански бакарен лонец, првично користен за правење грапа, се користи за дестилација на сув џин Портофино. Најсовремениот Rotavapor создава вакум за извлекување на најделикатните ноти од 21 ботаник, вклучувајќи лимон, лаванда, мајоран, жалфија, смрека, ирис и роза.

Почетните ноти на Portofino Dry Gin се од свеж лимон и смрека кои нè носат до ридовите на Портофино. Тие отстапуваат место на универзумот на медитерански вкусови: од парфемите од рузмарин и лаванда на крајбрежниот пилинг до слатките и нежни ноти на мајоран и жалфија, кои го поттикнуваат вкусот на традиционалната лигурска кујна.

Вкус на Медитеранот

По првиот вкус, Portofino Dry Gin го воодушевува непцето со излив на свежина на цитрус, проследен со хербалната комплексност на рузмарин и босилек. Подтоновите на смрека обезбедуваат познато сидро, додека навестувањата на медитеранското сонце остануваат во позадина, оставајќи долготрајна, оживувачка завршница. Без разлика дали уживате во уредно, преку мраз или како главна состојка во класичен коктел, Portofino Dry Gin ветува извонредно искуство за пиење што ја доловува суштината на неговиот истоименик.

Издигнувајќи ја миксологијата

Со својот разновиден профил и карактеристичен карактер, Portofino Dry Gin служи како платно за креативност во миксологијата. Од безвременски класици како Џин Мартини до иновативни мешавини инспирирани од вкусовите на Медитеранот, можностите се бескрајни. Без разлика дали уживате во освежителен џин и тоник украсен со свеж рузмарин или уживате во софистициран негрони, Portofino Dry Gin го издигнува секое искуство со коктел со својот префинет вкус и непогрешлив шарм.

Прегрнете го духот на Портофино

Повеќе од само пијалок, Portofino Dry Gin отелотворува начин на живот – стил на слободно време, елеганција и ценење за пофините работи во животот. Без разлика дали пиете коктели на тераса преплавена со сонце со поглед на азурните води на Медитеранот или организирате вечера со пријателите, Portofino Dry Gin ја поставува сцената за незаборавни моменти и негувани спомени.

Како заклучок, Portofino Dry Gin ве поканува да тргнете на патување на вкус и откритија, каде што секоја голтка ве носи до волшебните брегови на Портофино.

Подигнете го вашето искуство со пиење и препуштете се на суштината на Медитеранот со секое поливање на овој исклучителен џин. Нaздравје за безвременската привлечност на Portofino Dry Gin!

Portofino gin vinomarket

Напишете коментар

Кошничка

Најави се

Создади сметка
Назад на врвот