fbpx
Бесплатна достава на нарачки за Скопје над 1600 денари (Центар, Карпош, Аеродром, К. Вода) и бесплатна достава на нарачки над 4300 денари низ Македонија.
Отворена нова продавница на Виномаркет

Скопје, 13 март 2024 – Виномаркет, водечки бренд за вина и жестоки пијалоци во Македонија, се одлучи на следниот голем чекор во своето патување. По три успешни години online присуство, отворивме прва физичка продавница во центарот на Скопје, на Даме Груев број 3.

Ова е значаен момент за Виномаркет и за сите наши верни клиенти. Сега, сите љубители на квалитетни, луксузни и премиум вина, како и на жестоки пијалоци, ќе имаат можност да се запознаат лично, во една од најпривлечните простории во центарот на градот. Она што го прави Виномаркет посебен и уникатен на македонскиот пазар е широкиот асортиман на вина и жестоки пијалоци од најпознатите светски брендови на алкохол. Покрај ова, располагаме со многубројни аксесоари кои го дополнуваат искуството на уживање во виното и пијалоците. Нашиот пријатен тим е подготвен да ги пречека сите посетители и да им помогне во изборот на најдобрите пијалоци за нивните потреби и вкусови. Одличната услуга и професионализмот се на високо ниво кои ќе ги задоволат потребите на потрошувачите.

Отворена нова продавница на Виномаркет Отворена нова продавница на Виномаркет Отворена нова продавница на Виномаркет Отворена нова продавница на Виномаркет Отворена нова продавница на Виномаркет

 

Започнувајќи го ова ново поглавје во оваа индустрија, Виномаркет го потврдува своето посветување на квалитетот и на усогласувањето со потребите и вкусовите на сите клиенти. Ве покануваме да не посетите во нашиот нов простор и да го направите вашиот најдобар избор на алкохолни пијалоци.

За повеќе информации и за најновите понуди, следете не на нашата веб-страница или на социјалните мрежи Facebook и Instagram.

 

Контакт

Веб-сајт: www.vinomarket.mk

Е-пошта: info@vinomarket.mk

Телефон: 078 212 080

Адреса: Скопје, ул. Даме Груев бр.3

Напишете коментар

Кошничка

Најави се

Создади сметка
Назад на врвот