fbpx
Бесплатна достава на нарачки за Скопје над 1600 денари (Центар, Карпош, Аеродром, К. Вода) и бесплатна достава на нарачки над 4300 денари низ Македонија.
Се што треба да знаете за Монин

Дали сте исклучителен љубител на креативни напитоци?

Во потрага сте по начин како да ги освежите вашите коктели и да додадете нешто специфично на вашиот омилен пијалок? Тогаш, вие сте на вистинското место!

Вино Маркет ви нуди еден од најголемите избори на Monin сирупи, кои се совршениот додаток за вашите пијалоци.

А сега дознјате повеќе за компанијата која датира од 1912 година.

Monin е светски позната марка за сирупи, специјално дизајнирани за да ги подобрат вкусовите на вашите напитоци. Со повеќе од еде век искуство во иновациите, Monin нуди разновидни аромати кои ги задоволуваат сите вкусови и предизвици. Од класични ароми како ванила и карамел до егзотични вкусови како џинџер и личи, Monin сирупите се направени од висококвалитетни состојки и се идеални за додавање во вашиот омилен напиток.

Оваа семејна компанија е основана од Џорџ Монин во 1912 година во малиот град Бурж, централна Франција. Тогаш, практично секој град во Франција имал барем еден производител на ликер кој користел локално овошје за да ги направи своите ликери. Во доцните 1920-ти/почетокот на 1930-тите, Џорџ почнал да прави и шеќерни сирупи со вкус. Брзо го воспоставил Монин како лидер во квалитетни овошни сирупи. Неговото мото „La passion de la qualité“ (страст за квалитет) сè уште се користи како слоган на компанијата до ден-денес. Монин сега има шест производствени локации низ светот кои произведуваат сирупи за снабдување на повеќе од 140 земји

Опсегот на производи на Монин Квалитет, креативност и иновативност: трите збора што Монин ги кажува го претставуваат начинот на размислување и работа на брендот.

Монин постојано иновира за да го прошири своето незаменливо портфолио на сирупи, овошни мешавини, сосови, фрапе, ликери и смути, покривајќи повеќе од 150 вкусови во 19 различни формати.  

Нивниот најпрепознатлив производ е нивната огромна палета од преку 100 различни вкусови rges Cat of сируп, базирана на профили на овошје, кафе, јаткасти плодови, билни или цветни вкусови, погодни за употреба во коктели, кафиња и безалкохолни пијалоци. Тие исто така имаат пет верзии без шеќер и намалени шеќери кои најчесто се користат во кафињата. Нивниот признат квалитет и огромните опции за вкус придонесоа Monin да стане лидер на пазарот.

Мешавини од овошје Палетата „Le Fruit“ на Монин е асортиман на производи на база на овошје за употреба во коктели (алкохолни и безалкохолни, милкшејкови, фрапе, а исто така и за храна. Тоа е производ – два во еден направен од овошно пире и шеќерен сируп, со дополнителен бонус за безбедно складирање на амбиентална температура четири недели по отворањето.Со 20 опции за вкус, овој опсег нуди бескрајни креативни можности.

Концентрати врз основа на вкусови на чај, кафе и цитрус, палетата на концентрати на Monin вклучува ладен чај и лимонада. Тие исто така нудат замена за свежо исцеден сок, со нивните концентрати на ранчо од лимон и лимета кои нудат решение за места без свежо овошје.

Ударни бази достапни во прашкасти и течни формати, подлогите на Frappe се дизајнирани да го надополнат другиот опсег на вкусови на Monin како што се Le Fruit и сируп. Со ниска цена по порција и многу апликации, како што се фрапе, милкшејкови, смути, замрзнати кафиња и замрзнати коктели, тие станаа есенцијални за сите кафулиња. Достапно во пет вкусови, вклучувајќи веганска опција без млечни производи. Сосови се достапни во шест вкусови, мазна, кремаста текстура за употреба во коктели, топли пијалоци, млечни шејкови, додатоци и десерти. Високо концентрирани и без палмино масло.

Овие сосови се стабилни на полица шест недели по отворањето и лесно се користат со опции за пумпа или стискање на шише.

Ликерите Монин нуди опсег од 25 високо концентрирани вкусови дизајнирани за употреба во коктели,  за топли  и ладни пијалоци.

Со Monin сирупите на располагање во Вино Маркет, имате безброј начини како да го обогатите вашиот дневен ритуал, што ви овозможува да креирате прекрасно искуство во вашиот дом  или бар.

На здравје!

Напишете коментар

Кошничка

Најави се

Создади сметка
Назад на врвот