TIKVEŠ MERLOT SPECIAL SELECTION 0.75L

609 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14%

На залиха

TIKVEŠ MERLOT SPECIAL SELECTION 0.75L

Мерло е квалитетно суво црвено вино со рубин-црвена боја. Се одликува со арома на презреано грозје, мед и смеса на карамелизирани шумски плодови. Хармоничниот вкус кај ова вино го дава балансот на киселините, екстрактите и на алкохолот, заокружен со сладникав и јак финиш. Се препорачува со јагнешко, свинско или пилешко месо.

Температура на служење 16-18°C.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Мерло

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVEŠ MERLOT SPECIAL SELECTION 0.75L”
Категории ,