-7%

LAZAR GRAND CUVÉE ALLURE 0.75L

710 ден

  • Алкохол: 14%

На залиха

LAZAR GRAND CUVÉE ALLURE 0.75L

Произведено од специјално селектирани лозја од Тиквешката винска област.
Овие атрактивно вино имаат повеќе структура на примарни и секундарни ароми, доза на минералност, средна киселост, полно тело, добро интегриран алкохол.

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Малвазија, Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR GRAND CUVÉE ALLURE 0.75L”