BOVIN PINOT NOIR 0.75L

600 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% Пино Ноар

На залиха

BOVIN PINOT NOIR 0.75L

BOVIN Pinot Noir е фасцинантно суво црвено вино со пријатна арома и интензивна црвена боја. Носот потсетува на црвени бобинки, јагода, темјанушки и допир на земја. Вкусот е сув, мек и овошен, богат со меки танини. Сервирано на собна температура со јагнешко, телешко, дивеч и месо на скара, ова вино оживува. БОВИН Пино Ноар оди убаво со полесни сирења 15-17ºС.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Пино ноар

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN PINOT NOIR 0.75L”
Категории ,