POPOVA KULA CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L

1020 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%
  • 100% Каберне Совињон

На залиха

POPOVA KULA CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L

Каберне Совињон  Барик Perfect Choice е фантастичен производ од Тиквешкиот регион. Има полно тело и богата темно црвена боја. Ова вино е симфонија од ароми: ванила, какао и џем од црни сливи, кои се чувствуваат и во вкусот. Зреено најмалку 6 месеци во четири различни видови на дабови буриња, неговиот богат вкус и одлично тело завршуваат во неверојатен, долготраен финиш. Произведено во година на одлична берба во лимитирани количини, ова е можност што не треба да се пропушти.

Комбинација со храна:
Препорачуваме виното да се конзумира на собна температура во комбинација со црвени меса, а за љубителите на експерименти ја предлагаме и комбинацијата со традиционални aзиски јадења.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L”
Категории ,