BOVIN MERLOT 0.75L

630 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% Мерло

На залиха

BOVIN MERLOT 0.75L

Сортата Мерло на винарија Бовин е суво, црвено вино со моќна, интензивна, пурпурна боја која нијансира од ова младо вино со длабок карактер. Мирисот е жив, со нијанси на цреши, јагоди, бобинки, ружу и сливи. Во вкусот полно и богато, со изобилсто танини.
Бовин Мерло е добар придружник за секое јадење, од салата до црвено месо, како свинско.

Препорачуваме да се сервира на темпаратура од 15-17°C.
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Мерло

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN MERLOT 0.75L”
Категории ,