TIKVES CABERNET SAUVIGNON LUDA MARA 0.75L

599 ден

Нема на залиха

TIKVES CABERNET SAUVIGNON LUDA MARA 0.75L

Каберне Совињон е суво црвено вино со пурпурноцрвена боја, дискретна овошна арома со траги на зачин и мириси на вишна, малина и на суво грозје. Се одликува со полно тело, добро избалансирани танини и со карактеристично елегантна завршница.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES CABERNET SAUVIGNON LUDA MARA 0.75L”
Категории ,