BOVIN RIESLING 0.75L

600 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво бело вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% Рајн Ризлинг

На залиха

BOVIN RIESLING 0.75L

Ова вино се одликува со најпрепознатлива арома типична за сортата Ризлинг, со карактеристична „зелена нота„. Виното се разликува по препознатливиот, одличен мирис – свеж, овошен и помешан со цветни мириси, со субтилна киселост карактеристична во завршетокот. Вкусот е свеж, со присуство на праски и кајсии. Најсоодветно е кога е сервирано оладено на температура од 8-10°C, со лесни јадења и морска храна.

Најсоодветно е кога е сервирано оладено на температура од 8-10°C, со лесни јадења и морска храна.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Рајн Ризлинг

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN RIESLING 0.75L”
Категории ,