LAZAR ERIGON CUVEE 0.75L

640 ден

LAZAR ERIGON CUVÉE 0.75L

На залиха

LAZAR ERIGON CUVÉE 0.75L

Еригон го претставува најдоброто од винаријата и Тиквешката винска област. Вината се овошно ориентирани, пропратени со секундарни ароми, дискретна минералност, силнa обоеност, мека киселост, мазни се со елегантни танини, со полно тело и супериорен финиш кој подолго се чувствува.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Мерло, Сира

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR ERIGON CUVEE 0.75L”