LAZAR FORTUNA ROSÉ 0.75L

660 ден

LAZAR FORTUNA ROSÉ 2021 0.75L

  • Алкохол: 12,5%

На залиха

LAZAR FORTUNA ROSÉ 2021 0.75L

Суво розово вино со кристални рефлексии од сортата грозје Каберне Совињон, нежни ароми на црвени плодови, шипинка, ливчиња од роза, виолетова и дискретна минералност, сочна и крцкава киселост со возбудлива завршница.

Вино Брендови
Боја

Розе

Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR FORTUNA ROSÉ 0.75L”