TIKVEŠ ALEXANDRIA CUVÉE ROSE 0.75L

600 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Нема на залиха

TIKVEŠ ALEXANDRIA CUVÉE ROSE 0.75L

Александрија куве розе е суво розе вино, купажа од од сортите пино ноар, мерло и каберне совињон. Се одликува со боја на лосос и со нежни мириси на роза, крушка, зрели праски и малини. На вкус освежително, со балансирани киселини и комплексни ароми на цреши и грејпфрут, со нежни ноти на портокал.

Идеално е во комбинација со лесни медитерански салати, риба на скара и рижото со морски плодови.

Температура на служење 10-12°C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Мерло, Пино ноар

Боја

Розе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVEŠ ALEXANDRIA CUVÉE ROSE 0.75L”
Категории ,