BOVIN CABERNET FRANC 0.75L

590 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% Каберентен Франк

 

На залиха

BOVIN CABERNET FRANC 0.75L

Вино со полно тело со робустна црвена боја. Комплексен мирис и вкус на овошја од кои дива капина, рибизла и сушено суво овошје, многу типично за регионот. Интензивен и зачински вкус, но сепак мазен со сладост во позадина потенцирајќи го богатиот вкус.

Каберне Франк е погоден за масни сирења и дивеч. Препорачано е да се служи на 15-17⁰C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN CABERNET FRANC 0.75L”
Категории ,