DOMAINE LEPOVO CHARDONNAY 0.75L

1900 ден

На залиха

DOMAINE LEPOVO CHARDONNAY 0.75L

Суво бело вино со светложолта боја, проткаено со зеленикави нијанси. Се одликува со интензивни ароми на липа, бадеми, печени лешници и диња, а на вкус е хармонично со полно тело, со ноти на путер и тост и има интензивна и долга завршница.

Се послужува на температура од 12-13°C и го препорачуваме во комбинација со јастог, бранцин во кремаст сос, мисирка со тартуфи, пастрмка со бадеми или зрел овчи кашкавал.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Шардоне

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “DOMAINE LEPOVO CHARDONNAY 0.75L”
Категории ,