LAZAR PINOT GRIGIO SPECIAL EDITION 0.75L

640 ден

  • Арома:
    • бели дудинки,
    • зелено јаболко,
    • лозарска праска,
    • бели цвеќиња.
  • Алкохол: 13,8%

На залиха

LAZAR PINOT GRIGIO SPECIAL EDITION 0.75L

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Пино Гриџо

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR PINOT GRIGIO SPECIAL EDITION 0.75L”