CHÂTEAU DE GOURDON TERRARSSE À L’OMBRE 2018 0.75L

1990 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 15,5%

Нема на залиха

Идеално балансирана купажа меѓу Syrah (65%) зреено во нови француски дабови буриња и Grenache Noir (35%) одлежано во бетонски танкови. Има уникатна темнопурпурна боја и нагласени ароми на шумско овошје, каде што доминираат капина и малина, дополнети со ноти на бибер, слатки ориентални зачини и ароматични билки. На вкус се чувствува сладок корен и темјанушка, меки и нежни танини и префинетa долга завршница. Се служи на температура 16-18 °C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Гренаж Ноир, Сира

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHÂTEAU DE GOURDON TERRARSSE À L’OMBRE 2018 0.75L”
Категории ,