590 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 70% Вранец, 30% Мерло

 

 

На залиха

BOVIN VENUS 0.75L

ВЕНУС од БОВИН е мешавина од Вранец и Мерлот. Неговата боја е интензивно црвена. Одличниот нос е богат со тонови на црвено овошје и бобинки. Прекрасната арома и многу избалансираниот, долготраен вкус, кој е суптилен, кружен, полн и свеж ја прават Венера совршен придружник на печено свинско месо, телешко котлет и зачинети сирења. Виното треба да се сервира на 15-17ºС.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец, Мерло

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN VENUS 0.75L”
Категории ,