CHÂTEAU DE GOURDON MISTRAL AU JARDIN 0.75L

1179 ден

  • Нето:750мл
  • Алкохол: 13,5%

Нема на залиха

Mistral au Jardin е розе вино создадено од сортите Cinsault (60%) и Grenache Noir (40%). Ваквиот сооднос обезбедува експлозија од ароми на рози и минерални ноти од цреша, малина, лубеница, грејпфрут и цвеќе. Ова суво розе се одликува со долг, богат финиш што се чувствува долго по првата голтка и неодоливо потсетува на медитеранскиот залез на сонцето, споделен со добро друштво.Идеалната температура на сервирање е меѓу 10 и 12°C.

Боја

Розе

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Гренаж Ноир, Синсол

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHÂTEAU DE GOURDON MISTRAL AU JARDIN 0.75L”
Категории ,