BOTTEGA VENEZIA SPUMATE BRUT 0.75L

640 ден

На залиха

BOTTEGA VENEZIA SPUMATE BRUT

Бело пенливо вино чиј идентитет ја отсликува елеганцијата, деликатноста и свежината на областа Тревизо и Венеција.

Боја и изглед
Сламена жолта со златни нијанси; фина и упорна перлаж.

Букет

Нежни овошни (јаболко и праска) и цветни (глог, багрем и вистерија) ароми со пријатни ноти на бадем во финишот.

Вкус
Нежно и свежо вино, со јасен и избалансиран вкус; тркалезни и мазни на непцето.

Боја

Бело, Пенливо

Сорта на Грозје

Шардоне, Глера

Земја на потекло

Италија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOTTEGA VENEZIA SPUMATE BRUT 0.75L”
Категории ,