LAZAR ERIGON KRATOSHIJA 0.75L

640 ден

  • Сорта на грозје: Кратошија
  • Алкохол: 15%
  • Интернационална  златна награда (Mudus vini Gold – Deutschland)

На залиха

LAZAR ERIGON KRATOSHIJA 0.75L

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Кратошија

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR ERIGON KRATOSHIJA 0.75L”