POPOVA KULA VRANEC BARRIQUE 0.75L

1020 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14 %

На залиха

POPOVA KULA VRANEC BARRIQUE 0.75L

Ова исклучително вино Вранец Барик Perfect Choice е сублимат на традиционалното и модерното, комбинација на високо квалитетно грозје и најмодерна технологија. Се одликува со длабока рубин боја, арома на презреана цреша и боровинки. Вкусот е богат и разнообразен, полн и долг. Зреено најмалку 6 месеци во четири различни видови на дабови буриња, ова вино преставува вистинска класика на совршенство! Ви препорачуваме да го декантирате 20 минути пред да го конзумирате.

Комбинација со храна
Прекрасно е во комбинација со дивеч, а предлагаме да се проба и со црно чоколадо.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA VRANEC BARRIQUE 0.75L”
Категории ,