fbpx
Бесплатна достава на нарачки за Скопје над 1600 денари (Центар, Карпош, Аеродром, К. Вода) и бесплатна достава на нарачки над 4300 денари низ Македонија.
Citadelle GIn VinoMarket

Летото е време за нови авантури, незаборавни дружби и освежувачки моменти под топлото сонце. Без разлика дали сте на плажа, организирате вечерни забави или едноставно уживате во попладневните часови со пријателите, Citadelle Gin е вашиот совршен партнер за летни наздравувања.

Во оваа статија, ќе ве поведеме низ светот на Citadelle Gin de France 0.7L и Citadelle Jardin d’Été Gin 0.7L, два премиум пијалоци кои ќе ги направат вашите летни моменти посебни и незаборавни. Подгответе се за лето полно со елеганција, софистицираност и луксузни вкусови!

Citadelle Gin de France 0.7L – врв на премиум џинови

Citadelle Gin de France 0.7L е синоним за премиум квалитет и елеганција. Овој џин е создаден во срцето на Франција, користејќи ги најдобрите ботанички состојки и уникатен процес на дестилација. Неговата комплексност и софистицираност го прават совршен избор за коктели.

Вкусни ноти и арома

Citadelle Gin de France се одликува со свежи ноти на цитрус и зачини, кои се спојуваат со суптилни ароми. Секој голтка е специјално доживување, нудејќи богат и балансиран вкус кој ќе ги задоволи дури и најпребирливите љубители на совршен џин.

Citadelle Jardin d’Été Gin 0.7L – вкус на лето во секоја голтка

Citadelle Jardin d’Été Gin 0.7L е инспириран од летните градини и нуди вистинско летно уживање во секоја голтка. Овој џин е перфектна комбинација на свежина и комплексност, што го прави совршен за топлите летни денови и вечери.

Вкусни ноти и арома

Jardin d’Été се одликува со изразени ноти на цитрус, како лимон и портокал, збогатени со суптилни флорални и билни ароми. Оваа уникатна комбинација му дава на џинот свеж и освежувачки вкус, идеален за летни коктели.

Вино маркет – вашиот партнер за специјални доживувања

Во Вино маркет, ние не само што нудиме врвни и премиум алкохолни пијалоци, туку создаваме специјални доживувања за нашите клиенти. Нашата посветеност на квалитетот и елеганцијата се огледува во секое шише што го продаваме. Без разлика дали сте љубител на вино, џин или некој друг алкохолен пијалок, нашата продавница е тука за да ги задоволи сите ваши потреби и желби.

Поврзете се со пријателите и создадете нови авантури

Citadelle Gin de France и Citadelle Jardin d’Été не се само пијалоци, туку и начин да создадете нови авантури и да ги споделите специјалните моменти со пријателите. Уживајте во софистицираните коктели, организирајте незаборавни забави и доживејте го летото на најдобар можен начин со овие премиум џинови.

Посетете го Вино маркет и откријте го светот на луксузот и елеганцијата што ги нудиме. Наздравје за специјалните моменти и новите авантури.

Cheers!

Напишете коментар

Кошничка

Најави се

Создади сметка
Назад на врвот