-11%

VENEC MERLOT SINGLE BLOCK 0.75L

389 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

На залиха

Суво вино добиено од сортата Мерло од сопствени насади на винаријата во месноста викана Зад Градиште (Дуброво). Се одликува со изразена темно црвена со виолетови нијанси и ароми на божур, ситно зрнесто црвено и црно овошје и зрна кафе. Елегантно вино со полно тело, припитомени танини и долг послевкус со зачински тонови.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC MERLOT SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории , ,