LAZAR PEARL FRIZZANTE ROSE 0.75L

590 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12%

На залиха

LAZAR PEARL FRIZZANTE ROSE 0.75L

Суво пенливо вино направено со технологија на шарм, со деликатна розова боја и кристална рефлексија. Заводливиот вкус на меурчињата носи возбуда во светот на аромите на мали шумски црвени и зрели агруми, додека освежувачката киселост и светлото тело го будат апетитот и чувството на рафинирање.
Се препорачува да се сервира добро разладено на температура од 4-6 ° С.

Препорачуваме да уживате во друштво како освежителен пијалок или во комбинација со лесна пржена храна, пржена речна риба и свежи овошни салати.

Алкохол: 12%

Боја

Пенливо

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR PEARL FRIZZANTE ROSE 0.75L”