-8%

VENEC CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 0.75L

490 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14%

На залиха

Суво вино добиено од сортата Каберне Совињон од сопствените насади на винаријата во месноста викана Муратов дол. Се одликува со изразена рубин боја со темно црвени нијанси и ароми на охридска темна цреша, капини и зачински тонови на какао, кедрово дрво и нане. Елегантно вино со полно тело, со меки и свиленкасти танини, харминична киселина и долг послевкус.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории , ,