-8%

VENEC CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 0.75L

480 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14%

На залиха

VENEC CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 0.75L

Суво вино добиено од сортата Каберне Совињон од сопствените насади на винаријата во месноста викана Муратов дол. Се одликува со изразена рубин боја со темно црвени нијанси и ароми на охридска темна цреша, капини и зачински тонови на какао, кедрово дрво и нане. Елегантно вино со полно тело, со меки и свиленкасти танини, харминична киселина и долг послевкус.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории , ,