-11%

BOVIN TRAMINEC 2019 0.75L

490 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: бело вино полукружно
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% Траминец

На залиха

Ова вино има забележлива жолто-зеленкаста нијанса. Незаборавна, опојна цветно-овошна арома, која потсетува на најубави ружи. Складно вино со долготраен вкус на егзотични овошја, јаболко, праска и мед. Меко, елегантно, заокружено, овој Траминец се сервира на температура од 8-10C° како аперитиф со апетисани и суво овошје или пикантни сирења, морски плодови или пушена риба.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Траминец

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN TRAMINEC 2019 0.75L”
Категории , ,