BOVIN TRAMINEC 0.75L

640 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: бело вино полукружно
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% Траминец

На залиха

BOVIN TRAMINEC 0.75L

Ова вино има забележлива жолто-зеленкаста нијанса. Незаборавна, опојна цветно-овошна арома, која потсетува на најубави ружи. Складно вино со долготраен вкус на егзотични овошја, јаболко, праска и мед. Меко, елегантно, заокружено, овој Траминец се сервира на температура од 8-10C° како аперитиф со апетисани и суво овошје или пикантни сирења, морски плодови или пушена риба.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Траминец

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN TRAMINEC 0.75L”
Категории ,