AKASHI RED JAPAN MALT WHISKY 0.5L

2,150 ден

  • Нето: 500ML
  • АЛКОХОЛ: 40%
  • BLENDED MALT WHISKY
  • ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Akashi Red се прави во дестилеријата Eigashima (дестиларата бел даб), основана во 1888 година. Произведено од Akashi, ова е лесно и овошно виски со ноти на праска, бадем и грозје.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “AKASHI RED JAPAN MALT WHISKY 0.5L”