BOVIN VISHNOVKA CHERRY BRANDY 0.5L

730 ден

  • Нето: 500 мл.
  • Тип: – ликер
  • Алкохол: 21,5%

На залиха

BOVIN VISHNOVKA CHERRY BRANDY 0.5L

Вишновка од Бовин е произведена во традиционален стил од селектирани зрели вишни и лозова ракија. Вкусот е полн, типичен и долготраен, добро балансиран со слаткост и мека киселост.

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN VISHNOVKA CHERRY BRANDY 0.5L”