CHIVAS REGAL 12YEARS SCOTCH WHISKEY 0.7L

2190 ден

CHIVAS REGAL 12YO SCOTCH WHISKEY 0.7L 40%

На залиха

CHIVAS REGAL 12YEARS SCOTCH WHISKEY 0.7L

претставува вистинска класика .

Создаден од најдобриот слад и житарки, овој бленд е еден од најпрепознатливите во светот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHIVAS REGAL 12YEARS SCOTCH WHISKEY 0.7L”