AKASHI RED JAPAN MALT WHISKY 0.5L

1850 ден

AKASHI RED BLENDED MALT JAPAN WHISKY 0.5L

Нема на залиха

AKASHI RED BLENDED MALT JAPAN WHISKY 0.5L

Akashi Red се прави во дестилеријата Eigashima (дестиларата бел даб), основана во 1888 година. Akashi е лесно и овошно виски со ноти на праска, бадем и грозје.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “AKASHI RED JAPAN MALT WHISKY 0.5L”