820 ден

TRAIKOVSKY MASTIKA 1L

Нема на залиха

TRAIKOVSKY MASTIKA 1L

Традиционална домашна мастика. Добиена на тадиционален, домашен начин, со тројна дестилација, при што третиот пат, и самиот казан се мачка со мед, а во него се ставаат и повеќе од 10 зачини, според прадедов рецепт од 1922. Помека, но со поинтензивни вкусови од узото, мастиката е автентичен производ, со јаки, но совршено избалансирани комплексни вкусови на мед, анасон и мастикос.

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TRAIKOVSKY MASTIKA 1L”