EL JIMADOR BLANCO TEQUILA 0.7L

1670 ден

На залиха

EL JIMADOR BLANCO TEQUILA 0.7L

Од Casa Herradura, el Jimador е врвна текила која го доловува духот на Мексико. Изработена во самиот центар на богатиот регион за производство на агава во Мексико со природен процес на производство, оваа текила во шишиња има мазен и избалансиран вкус. Единствена текила направена од сино Weber Агаве.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “EL JIMADOR BLANCO TEQUILA 0.7L”