BALLANTINE’S FINEST WHISKY 0.7L

990 ден

BALLANTINE’S FINEST SCOTCH WHISKEY 0.7L – 40%

На залиха

BALLANTINE’S FINEST WHISKY 0.7L

Ballantine’s Finest е сложено, рафинирано и елегантно мешано шкотско виски. Светло златна боја и непогрешливиот вкус на мешавината потекнуваат од сложена мешавина на внимателно одбрани виски од слад и зрнести виски – сите стареат многу години во висококвалитетни буриња.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BALLANTINE’S FINEST WHISKY 0.7L”