3990 ден

MINOKI JAPAN RUM 0.7L

Миноки е првиот светски бренд за рум завршен во буриња мизунара и првиот бренд на рум филтриран од корали. Неговото потекло потекнува од легендата за океанската принцеза, која живеела во корална палата, а инспирирана од оваа приказна, создаден е Миноки, мешавина од јапонски и пацифички рум, филтриран од јапонски бел корал, давајќи му екстра мазен вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MINOKI JAPAN RUM 0.7L”