CHIVAS REGAL 15YEARS SCOTCH WHISKY 2 GLASS 0.7L

3490 ден

  • Chivas Regal 15Years Виски со 40% алкохол
  • Идеален пакет за подарок кој доаѓа во кутија со 2 чаши

Нема на залиха

CHIVAS REGAL 15YEARS SCOTCH WHISKEY 2 GLASS 0.7L

Chivas  15 години селективно се доработува во француски дабови буриња за да се создаде недвосмислено софистицирано искуство. Ако сакате да ја воздигнете вашата ноќ, нема подобар пијалок да имате при рака.

Луксузно виски создадено за раскошни прослави.

Еден дел од ова блендирано шкотско виски е завршено во буриња со коњак.

Добитник на сребрен медал на натпреварот  INTERNATIONAL WINE & SPIRITS  во 2019 и 2021 год. и златен медал на INTERNATIONAL SPIRITS CHALLENGE  во 2020 година.

  • Вкус

    Неверојатно мазно и овошно со вкусови на ложени круши измешани со карамела , сето тоа свиткано во прекрасна кадифена текстура.

  • Финиш

    Заокружено со допир на ванила во финишот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHIVAS REGAL 15YEARS SCOTCH WHISKY 2 GLASS 0.7L”