VENEC TRAMINEC SINGLE BLOCK 0.75L

470 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

VENEC TRAMINEC SINGLE BLOCK 0.75L

Суво бело вино добиено од сортата Траминец од сопствени насади на винаријата во месноста викана Соколче. Се одликува со светло жолта боја и ароми на нарциси и бели цвеќиња. Вино со неверојатна свежина и полн вкус на сочен лимон и зачини, изразена минералност која му дава дополнителна комплексност.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Траминец

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC TRAMINEC SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории ,