VENEC ORLE VRANEC 0.75L

890 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 15,5%

На залиха

VENEC ORLE VRANEC 0.75L

Суво вино добиено од сортата Вранец од сопствени насади на винаријата Венец во месноста викана Орле кои се наоѓаат на надморска висина од 500 метри.
Се одликува со изразито темно црвена боја и ароми на зрела капина, модра слива, какао и листови тутун со дополнителни ноти на темјанушки, саќе и мед. Елегантно и раскошно вино со полно тело, припитомени танини и хармонична киселина со долг послевкус на канела.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC ORLE VRANEC 0.75L”
Категории ,