LAZAR SAUVIGNON BLANC 0.75

640 ден

  • Арома:
    • егзотично овошје,
    • цитрусни ароми,
    • цвет од праска.
  • Алкохол: 14%

На залиха

LAZAR SAUVIGNON BLANC 2020 0.75

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Совињон бланк

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR SAUVIGNON BLANC 0.75”