CHATEAU KAMNIK WINEMAKERS SELECTION RED 0.75L

679 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14%

Нема на залиха

0CHATEAU KAMNIK WINEMAKERS SELECTION RED 0.75L

Суво црвено вино, добиено со фузија на внимателно одбрани гроздови од врвни сорти на грозје од сопствените насади на винaријата Камник: Вранец (40%), Мерло (40%) и Карменере (20%). Виното се одликува со рубин црвена боја. Аромата е комплексна, со истакнат овошно-зачински карактер кој потсетува на зрела цреша, надополнет со дискретни ванилински поттонови. Вкусот е полн, со кадифена структура, меки танини и долготраен послевкус.

Комбинирајте го ова вино со одбрани јаки сирења, италијански колбаси и разни специјалитети со месо. Препорачана температура на послужување: 12-15°С.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец, Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK WINEMAKERS SELECTION RED 0.75L”
Категорија